WEBASTO THERMO TOP C DIESEL 12 V BASIC - nr kat. 9003168C

  • Polityka bezpieczeństwa Polityka bezpieczeństwa
  • Zasady dostawy Zasady dostawy
  • Zasady zwrotu Zasady zwrotu

Nie rezygnuj z zalet wydajnego ogrzewania postojowego Webasto w swoim małym samochodzie. Nawet wnętrze małego pojazdu można ogrzać szybko i niedrogo. Podczas uruchamiania samochodu, szyby są już odmrożone, a silnik jest ogrzany do temperatury roboczej, dzięki czemu twoja podróż rozpoczyna się bezpiecznie i bez niepotrzebnego zanieczyszczania środowiska.

Ogrzewanie postojowe dla samochodów osobowych. Nasza oferta produktów zawiera rozwiązania dla silników benzynowych i „Diesli”. Ogrzewanie postojowe Webasto błyskawicznie usuwa szron i lód z szyb samochodu, zapobiega ich ponownemu zamarzaniu i zapewnia komfortową temperaturę wewnątrz pojazdu, a dodatkowo rozgrzewa także jego silnik. Pozwala to zredukować emisję dwutlenku węgla i tlenku azotu o ok. 50% w porównaniu z „zimnym startem”. Zabezpieczenie przed zbyt niskim napięciem chroni akumulator przed całkowitym rozładowaniem. Dodatkowo, technologia palnika o wysokiej wydajności zapewnia minimalne zużycie paliwa przez agregat grzewczy, co sprawia, że urządzenie jest przyjazne dla środowiska naturalnego.

Ogrzewanie postojowe „wodne” wytwarza ciepło za pomocą agregatu z rodziny Thermo Top, który podłączony jest do układu wodnego pojazdu. W czasie postoju gdy wyłączony jest silnik, agregat Thermo Top podgrzewa płyn chłodzący do temp. około +700C. Następnie za pomocą własnej wbudowanej pompy obiegowej rozprowadza ciepły podgrzany płyn po silniku ułatwiając jego rozruch w zimne i mroźne dni.

Ciepło z nagrzewnicy, przez którą przepływa gorący podgrzany płyn przekazywane jest za pomocą dmuchawy do wnętrza pojazdu. Wnętrze pojazdu podgrzewane jest przy pomocy oryginalnej nagrzewnicy oraz kanałów rozprowadzenia powietrza. W efekcie otrzymujemy ogrzane wnętrze pojazdu oraz podgrzany silnik do normalnej temperatury pracy jeszcze przed jego uruchomieniem.
Ogrzewanie postojowe Webasto błyskawicznie usuwa lód i szron z zamarzniętych szyb pojazdu, zapobiega ich ponownym zamarzaniu i zapewnia komfortową temperaturę wewnątrz pojazdu a dodatkowo podgrzewa silnik.

Zużycie paliwa jest nieznaczne, ponieważ paliwo zaoszczędzone na skutek uruchamiania wstępnie rozgrzanego silnika kompensuje prawie całkowicie większe zużycie w fazie ogrzewania.
Dla silnika benzynowego: ok. 77 groszy (przy cenie 4,50zł za litr i 20 minutowym okresie ogrzewania)
Dla silnika diesla: ok. 46 groszy (przy cenie 4,25zł za litr i 20 minutowym okresie ogrzewania)

Można wybrać dowolny sposób sterowania ogrzewaniem postojowym Webasto. Czy to uruchamianie za pomocą pilota, czy przez telefon komórkowy (smartfon) lub zegar – wszystko możliwe! Każdy ze sposobów zapewnia komfort obsługi!

Zestaw zawiera następujące elementy :


- agregat Thermo Top C 5,2 kW z pompą obiegową
- wiązka elektryczna
- pompka paliwa
- wspornik montażowy agregatu
- tłumik wydechu wraz z rurą wydechową
- przewody giętkie do podłaczenia z układem chłodzenia silnika
- tłumik szmerów
- rura zasysu powietrza do spalania

Typ ogrzewania Thermo Top C
Maks. czas ogrzewania (min.) 60
Zużycie paliwa przy 20 min. fazie ogrzewania przy pełnym obciążeniu (l) ok 0,21
Moc cieplna pełne obciążenie / częściowe obciążenie (kW) 5,2 / 2,6
Pobór mocy pełne obciążenie / częściowe obciążenie (W) 46 / 26
Wymiary długość x szerokość x wysokość (mm) 214 x 106 x 168
Ciężar urządzenia grzewczego (kg) 3,2

60